Członek Rybomaniacy zdobywcą Pucharu Prezesa 31.05.2015

Zawody odbyły się na kanale elektrowni Pierzchały w dniu 31.05.2015...

roku. Zapisać można było się do godziny 6.00 rano, natomiast nęcenie zanętą ciężką 07:50, a samo wędkowanie od godz. 08:00 do 11:00.

Pogoda była rewelacyjna, z wyjątkiem zimnej nocy (ok 4 stopni). Były to kolejne zawody na trudnym kanale, gdyż kanał jest strasznie nieprzewidywalny, o czym przekonało się wielu zawodników, w tym nawet i ja łowiąc pierwsze ryby ze sporym opóźnieniem. Ciekawostką było to, że spławiały się piękne płocie, lecz ciężko było skusić je do pobierania przynęt. Jak by w ogóle nie interesowały się zanętą i przynętami.

Taktyka polegała na tym, żeby łowić delikatnie i dużo przez całe 3 godziny. Oczywiście po nęceniu okazało się, że tak nie będzie. Pierwsze 30 minut nie miałem nawet brania, gdzie większość miała już po kilka małych rybek. Zmusiło mnie to do kombinowania, zmiany taktyki, na szczęście ze skutkiem szczęśliwym dla mnie. Wraz z kolegą przygotowaliśmy mieszankę 3 kg spożywki, ok 12 kg gliny i 0,3 kg dodatków.

Zestawy, które używaliśmy:

 

  • Chris – główna 0,112 mm, przypon 0,08 mm, haczyk 16, 18 – amortyzator 0,7mm
  • Mirek - główna 0,14 mm, przypon 0,10 mm, haczyk 16 – Match

Wylosowałem stanowisko nr 27, gdzie ostatnim stanowiskiem (przy samym moście czołgowym) było stanowisko nr 39. Kolega Mirek wylosował miejsce nr 39 (czyli ostatnie miejsce otwierające przy moście). Miejsca były średnio po 15 metrów.

Na listę wpisało się 28 zawodników, co przy 500 członkach koła PZW Braniewo, nie świadczy o zbyt wielkiej frekwencji.

Przez całe wędkowanie udało się wyjąć 3 wielkie płocie, 2 wymiarowe okonie, płoteczkę oraz urwałem 3-4 piękne złociste płocie. Nie zawsze udaje się wyjąć 100% przyciętych ryb. Mimo wszystko udało się zająć I miejsce.

Chris - 2610 pkt. - I miejsce

Mirek - 1080 pkt. - 10 miejsce

Jedno jest pewne, bez dobrze przygotowanej gliny, nie będzie wyników. Trzeba dobrze zrozumieć jak to działa, dopiero później przyjdą efekty.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 06-07.06.2015, w Elblągu na bulwarze. Są to zawody z cyklu "Mistrzostwa okręgu", gdzie w kategorii senior wezmę udział. Trzymajcie kciuki :)

Więcej informacji o zawodach w Elblągu na stronie internetowej PZW Elbląg www.pzw.elblag.pl

 

Pozdrawiam Krzysztof

lokalizacja miejsca zawodów

 

 

źródło: google.pl

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW

 

 

Tekst: Krzysztof

Zdjęcia: Mirosław

 

Naprawy/modyfikacje

Wymiana uchwytów

Łowiska

Rzeka Pasłęka(dolny bieg)

Wyprawy

© Rybomaniacy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation