Strona www.rybomaniacy.pl w trakcie modernizacji. !! Przepraszamy za utrudnienia

 

IV Zawody okręgowe na kanale Elektrowni Pierzchały 23.08.2015

W niedzielę 23.08.2015 roku odbyły się okręgowe zawody spławikowe...

z cyklu GrandPrix na Kanale roboczym Elektrowni w miejscowości Pierzchały. Organizatorem zawodów był PZW Elbląg.

Zbiórka o godzinie 7.00. Zawody 3 godzinne zaplanowano od godziny 9.30 – do 12.30. Wybrano odcinek od mostu czołgowego do zakrętu. Na zawodach zapisało się i wystartowało 31 zawodników z całego okręgu Elbląskiego.

Nasza drużyna wystartowała w pełnym składzie 3 osobowym oraz znajomymi z Braniewa. Wspomnę, że do niedzielnych zawodów przygotowaliśmy się w składzie:

  • Paweł
  • Krzysztof
  • Mirosław
  • Maciej
  • Andrzej

Przypomnę, że w tym roku poziom wody pobił rekord niskiego stanu, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Woda była na tyle niska, że każdy z zawodników mógł postawić kosz bardzo nisko opierając nogi kosza na półce betonowej.

W dniu zawodów pogoda dopisywała. Ustawiliśmy taktykę na niewielkie krąpie i płotki, a nawet liczyliśmy na bonusy, które niestety nie uraczyły nas swoją obecnością. Większość zawodników przyjezdnych od samego początku było ustawionych na ukleje. My jako ekipa z Braniewa do samego końca trzymaliśmy ustaloną taktykę, która nas zawiodła.

Najlepszy z drużyny Portalu okazał się Krzysztof klasyfikując się na miejscu 11, kolejny Paweł na miejscu 19 i Mirosław 25.

Nie ukrywamy, że zaskoczył nas brak żerowania płoci i krąpi. Co w konsekwencji przyłożyło się na wynik końcowy. Do samego końca liczyliśmy na większe egzemplarze płoci, krąpi, by zmniejszyć przewagę uklejarzy, niestety nie udało się to nam. Niestety, aby liczyć się w takich zawodach trzeba odławiać pospolite ukleje, których dotychczas unikaliśmy. Myślę, że czas to zmienić. Większość zawodników broni się przed takim wariantem, lecz rzeczywistość jest inna i trzeba się po prostu dostosować do warunków na łowisku i łowić to co daje największy wynik.

Na koniec wędkowania można było się posilić obiadem, kawą czy herbatą.

Wyniki ze strony PZW Elbląg

http://www.pzw.elblag.pl/images/pdf/wyniki2015/5_splawikowe_zawody%20okregowe_gp.pdf

klasyfikacja ze strony PZW Elbląg

http://www.pzw.elblag.pl/images/pdf/wyniki2015/splawikowe_gp_klasyf.pdf

Trzeba będzie lepiej się przygotować na kolejne zawody z cyklu GrandPrix okręgu Elbląskiego, które odbędą się 20 września 2015 roku na rzece Elbląg.

Galeria zdjęć

{gallery}2015.08.23-okregowe{/gallery}

 

Tekst: Krzysztof

Zdjęcia: Paweł, Krzysztof, Mirosław

Recenzje

Rive R-waggler Match 420 Light

Naprawy/modyfikacje

Wymiana uchwytów na D36 w platformie kosza

Łowiska

Rzeka Pasłęka (Dolny bieg)

Wyprawy

Artykuł spławik 1

© Rybomaniacy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation