Puchar Prezeza Koła nr.10 w Braniewie

Dnia 07.05 do rywalizacji o „Puchar Prezesa Koła” przystąpiło dwudziestu dwóch zawodników, którzy mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, ambitnie walczyli z rybami oraz pogodą. . . Po końcowym sygnale oraz po trzech godzinach rywalizacji, zdobywcą pucharu z wynikiem 11 510pkt. został Andrzej Bąk. Drugie miejsce przypadło koledze Paweł Makarewicz z wynikiem 5 390pkt, a trzecie miejsce zajął kolega Andrzej Dzięgielewski z wynikiem 2 390pkt. 

Miejscem trzecich zawodów z cyklu Grand Prix koła nr.10 w Braniewie o „puchar Prezesa Kołabyła rzeka Pasłęka aleja Topolowa w okolicy Nowej Pasłęki. Po zapisach, które trwały do godziny 6:00 stawiło się 22 zawodników.W gronie startujących była również jedna kobieta.Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:45. Łowisko u niektórych wędkarzy okazało się zasobne w ryby, choć trudne i wymagające, szczególnie na pierwszy raz i ci którzy szybko się dostosowali lub obrali dobrą taktykę osiągnęli dobre wyniki. Pomimo chłodnej pogody udało się przeprowadzić w przyjaznej atmosferze zawody do końca. Udział w zawodach wziął komplet naszej dużyny czyli: Krzysztof, Paweł oraz Andrzej. Każdy z nas łowił inną metodą zaczynając od Krzysztofa metodą skróconą, Pawła pełnym zestawem oraz rzeczną przepływanką Andrzeja.

 

 

Rzeka Pasłęka "Aleja Topolowa" .

Każdy z nas swoją mieszankę zanętową dobierał inwidualnie, według swoich potrzeb oraz pod metodę jaką łowił. Paweł przygotował mieszankę dosyć ciężką z 6kg gliny rzecznej oraz 2kg gliny double leam. Bazą jego mieszanki była średnio przemoczona zanęta leszczowa z dodatkiem składników płociowych w proporcji 1kg leszcza oraz o,5kg płoci. Standardowo w zanęcie znalazło się robactwo typu parzona pinka oraz jokers. Krzysztof, który wędkował zestawem skróconym przygotował mieszankę rzeki z płocią w ilości 2kg oraz gliny rzecznej 8kg. Zaś Andrzej tego dnia pod rzeczną przepływankę przygotował 4kg gliny rzecznej, 2kg gliny double leam. Jako bazę posłużyła mu zanęta rzeka 1kg oraz 0.5kg zanęty  płoć,krąp,leszcz. Nie zabrakło w jego mieszance jak na tę porę roku białych robaków, pinki, kastera oraz pieczywka fluo. 

Właściwe dobranie składników zanętowych może zagrać kluczową rolę i zwiększyć ilość ryb w łowisku.

Jednak zanęta, to nie wszystko! Często bywa, że dużą rolę odgrywa również losowanie miejsca, w którym będziemy nęcić i wędkować. Takiego szczęścia w tym dniu nie miało 5 zawodników z 22 startujących. Ciężko było o jakąkolwiek rybę, co skutkowało mizernym wynikiem u sporej ilości zawodników.

Wylosowane stanowisko przez kolegę Pawła M.

Po końcowym sygnale o godzinie 10:45 nastąpiło ważenie ryb. Całe zawody wędkarskie rozpoczęto i zakończono tradycyjnie humorem oraz ciepłym posiłkiem przy ognisku

Ważenie ryb zawodników.

 

Po ciepłym posiłku przyszedł czas na przemówienie Prezesa koła PZW nr 10 w Braniewie Pana Dariusza Trzcińskiego. Podziękowania z obu stron dla zawodników za sportową i uczciwą rywalizację zwięczyło rozdanie nagród dla najlepszych w tym dniu zawodników. Pierwsze miejsce należało do Andrzeja Bąka, który wynikiem 11510pkt. jednogłośnie przebił resztę konkurentów. Drugie miejsce zajął nasz kolega Paweł Makarewicz z wynikiem 5390pkt. Trzecie miejsce na podium z wynikiem 2390pkt. zajął kolega Andrzej Dzięgielewski.

Zwycięzca zawodów o "Puchar Prezesa Koła" Andrzej B. odbiera puchar oraz gratulacje od samego Prezesa.

 

 

Zestawienie wyników zawodów spławikowych o puchar Prezesa Koła nr.10 w Braniewie

   

 Na koniec chcielibyśmy wszystkich członków serdecznie zaprośić na kolejne zawody z cyklu Grand Prix koła nr.10 w Braniewie o "Puchar Starosty Braniewskiego" organizowane przez Zarząd Koła nr 10 w Braniewie, które odbędą się 18.06.2017 również na Aleji Topolowej .

 

AUTOR TEKSTU: Andrzej Dzięgielewski

FOTO: Paweł Makarewicz, Andrzej Dzięgielewski, Krzysztof Dzięgielewski

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME