Recenzja nowej Bolonki Robinson MVDE team 700

Chcielibyśmy w kilku najważniejszych słowach opisać...

nowy nabytek bolonkę Robinsona MVDE o długości 7m.

Przypomnę, że większość czasu wędkujemy na odległościowki o długości nie więcej niż 4.2m oraz tyczkę. Przyszedł czas na bolonkę :)

 

Dlaczego właśnie bolonka?

Ponieważ odległościowki według naszych doświadczeń nie dają możliwości prowadzenia zestawu w taki sposób jak dyktuje nam dane łowisko. Jest to optymalne rozwiązanie dla tych którzy nie wędkują na zestaw skrócony, czyli popularna tyczkę.

A teraz kilka słów o samym sprzęcie.

Udało się kilka razy wędkować tym sprzętem nad wodą. Wrażenia były pozytywne, pierwszy kontakt z wedka Bolonka wykonana bardzo dobrze, niesamowicie lekka, a zarazem delikatna. Podczas holu wymiarowych kleni czy płoci odczucie niesamowite. Na 7,0 m długości kija pokazuje piękne gięcie. Długość 7,0 m idealna na rzeki gdzie można przytrzymać zestaw.

Mimo tego, że większość czasu wędkowaliśmy na zestaw skrócony oraz odległościówki, bolonka bardzo przypasowała dla naszej drużyny.

Opis techniczny:

Wersja TX superwedziska dla wyczynowców, o strukturze ceramicznej, zbudowane na bazie najsztywniejszych grafitów o module do 80 milionów PSI, topowa seria wędzisk do przepływanki , model ten charakteryzuje się lekkością i sprężystością oraz super akcją, uzbrojone w przelotki z pierścieniem SIC, antypoślizgowa powierzchnia rękojeści.

 

PODSUMOWANIE

W mojej ocenie uważam że w tej cenie nie ma lepszej bolonki od tej, przynajmniej nie znalazłem, oczywiście ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale w mojej ocenie najlepszy sprzęt „cena=jakość=ciężar=wyważenie”.

Jeśli chodzi o cenę tej bolonki, waha się w granicach 400 zł, uważam, że nie jest to wielki koszt za tę jakość wędki.

Już niedługo:

Niedługo w moich rękach będzie najlepsza na świecie Daiwa Spectron Match Competition 5,18/6,10 m. Tej opinii poświęcę więcej czasu, gdyż brak jest informacji na ten temat oraz mało można się dowiedzieć o tym sprzęcie na daną chwilę. Sam nie miałem możliwości uzyskać więcej informacji, co nie pozwalało mi podjąć jednoznacznej decyzji o kupnie tej matchówki.

 

Tekst: Krzysztof

Kamera: Krzysztof

© Rybomaniacy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search

Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation